• Free Online Consultation
  ABDOMINOPLASTY

  Abdominoplasty

  Seperator

  Abdominoplasty surgeries are among the most preferred aesthetic surgeries. Abdomnoplasty is an aesthetic surgery to end the sagging skin and excess fat in the abdomen. With abdominoplasty, the patient has a flatter and tense stomach.

  Abdominoplasty

  Abdominoplasty bir kilo verme yöntemi değildir. Fazla kilolu hastaların ameliyattan önce kilo vermesi gerekebilir. Karın germe ile hastanın bölgesel fazla yağları ve sarılmış derisi alınır. Bu nedenle hasta tamamen zayıflamaz.

  Abdominoplasty İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?

  Seperator

  - Fazla kiloları olmayan ancak diyet ve spora rağmen vücudunun belirli bölgelerindeki yağ ve sarkmalardan kurtulamayan kişiler.

  - Kilo verme sonucu karın bölgesinde bölgesel sarkma ve yağlanma

  olan kişiler, - Doğumdan sonra karın bölgesinde deri sarkması olan kişiler karın germe için ideal adaylardır .

  Karın Germe Ameliyatının Aşamaları

  Seperator
   
  Abdominoplasty
   
  1. Abdominoplasti Öncesi

  Başarılı bir operasyon için ameliyat öncesi de çok önemlidir. Karın germe ameliyatı olmayı düşünen hastaların karın germe öncesi uyması gereken bir takım kurallar vardır. Ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Sigara içmek işlem sırasında komplikasyon riskini artırır. Bu nedenle sigaraya ara verilmelidir. Hasta, sağlık öyküsünü eksiksiz olarak doktoruna söylemeli, düzenli kullandığı ilaçlar varsa doktoruna bilgi vermelidir.

  2. Karın Germe Ameliyatı

  Operasyon süresi ortalama 1 – 4 saattir. Operasyon anestezi altında gerçekleştirilir. Tam  karın germe ameliyatlarında göbek deliği ile kasık arasında yatay bir kesi yapılır. Fazla deri ve yağ çıkarılır. Zayıf kasların onarımı yapılır. Son olarak kesi yapılan yerler kapatılır. Ameliyattan sonra daha düz ve gergin bir karın elde edilir. Ameliyattan sonra kesi izi kalır. Bu kesim, iz iç çamaşırının içinde kalacak şekilde ayarlanır. Bu sayede karın bölgesine veya bikiniye maruz kalan giysiler giyildiğinde iz görünmez.

  3. Abdominoplasty Sonrası

  Ameliyattan sonra hastalara korse verilir. Hasta bu korseyi doktor randevusuna kadar giymelidir. İşlemden sonraki ilk günlerde karında gerginlik ve hafif rahatsızlık hissetmeniz normaldir. Ameliyattan sonra dikişleri önlemek için dikişler öne doğru bükülmelidir. Karın germe ameliyatından sonra doktorun sözlerine kesinlikle uyulmalıdır. İyileşme süresi kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde iyileşme oranı yüksektir, bazılarında ise iyileşme daha yavaş olabilir. Ameliyattan sonraki ilk 3 hafta ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Yaklaşık 6 hafta boyunca karın egzersizleri yapılmamalıdır.

  Mini Karın Germe Nedir?

  Seperator

  Bazı kişilerin karnı liposuctiondan öte sarkıyor olabilir. Ancak bu sarkan cilt karın germe ameliyatı için gerekli olmayabilir. Bu hastalarda mini karın germe tercih edilmektedir. Mini  karın germe  , fazla kilolu olmayan ve aşırı kilolu olmayan kişilere uygulanır. Mini karın germede tam karın germede olduğu gibi karın bölgesindeki fazla deri ve yağ alınır. Ancak göbek üzerindeki bölgeye herhangi bir germe işlemi uygulanmaz. Mini karında ameliyat sonrası iyileşme süresi ve operasyon süresi tam karın germe işlemine göre daha kısadır.

  Tam Karın Germe Nedir?

  Seperator

  Komple  karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin altından ve üstünden fazla yağ ve fazla deri alınır. Karın kasları gerilir. Göbek deliği deriden ayrılır ve deri gerdirildikten sonra göbek deliği için yeni bir kesi oluşturulur. Bu, daha orantılı ve daha küçük bir göbek deliği oluşturma fırsatı verir.

  Modifiye Abdominoplasti Nedir?

  Seperator

  Modifiye abdominoplasti  sadece karın kaslarında zayıflık ve cilt gevşekliği olan hastalarda tercih edilir. Vücut hatlarının biraz iyileşmesine yardımcı olur. Modifiye karın germe sonuçları, tam karın germe sonuçları kadar belirgin değildir.

  Endoskopik Abdominoplasty Nedir ?

  Seperator

  Endoskopik  karın germe ameliyatı cildi sarkık olmayan ancak doğum nedeniyle karın duvarı bombalanmış ve karın kasları gevşemiş kişilere yapılır. Önce liposuction yapılır, ardından cilt inceltilir. Hastada sezaryen izi varsa buradan kesi yapılır. Sezaryen izi yoksa yaklaşık 2 santimetrelik kısa bir kesi yapılır. Endoskop ile girilir ve kamera takılır. Karın duvarı kasları ekrandan izlenerek onarılır. Bu  karın germe tekniğinde deri alınmaz.

  Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

  Seperator

  Tüm cerrahi işlemlerin riskleri ve yan etkileri vardır. Karın germe  ameliyatı  konusunda uzman ve deneyimli bir cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak diğer tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu ameliyatın da anesteziye bağlı riskleri vardır.

  Karın germe ameliyatı sonrası görülebilecek risklerden bazıları;

  - Operasyon bölgesinde kan birikmesi;
  - Yara enfeksiyonu;
  - Kan pıhtısı atması,
  - Kötü yara iyileşmesi,
  - Kan pıhtısı ve

  Ameliyat yerinde vücut sıvısı birikimi.
  Estetikana karın germe ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmektedir. Uzman kadrosu ve son teknoloji araçlarla ameliyatları başarıyla gerçekleştiren kliniğimizde ameliyat olmanız için bizi arayın.  Daha fazlası için  bize ulaşın

  Our Latest Blogs

  Hair Transplant Scar Repair

  Scarring may occur in some hair transplantation operations. The…

  Hair Transplant Specialist For Best Results

  Hair tansplant specialist is a person who takes the necessary t…

  Hair Transplant for Thinning Hair

  Hair loss or hair thinning is usually caused by hormonal or genetic reasons…